Jazyk: česky english deutsch pусский

Kde působíme

Zillertal

Jedna z nejznámějších lyžařských oblastí Rakouska i celých Alp, s lyžováním nad údolím řeky Ziller je oblast Zillertal. Zillertalské údolí je téměř 30 km dlouhé. Nachází se ve východní části Tyrolska 40 km od olympijského města Innsbruck.

Lyžařské areály v Zillertalu se řadí, podle každoročního německého testu, mezi deset nejlepších lyžařských oblastí. Jedenáct lyžařských středisek nabízí více než 700 km denně upravovaných sjezdových tratí, které jsou vzájemně propojeny. Lyžaře překvapí nejen promyšlená síť skibusů, které zdarma pendlují mezi penziony, hotely a dolními stanicemi lanovek po celém údolí ale zejména nekonečné lyžařské terény, na kterých platí jediný skipas. To vše činí lyžování v Zillertalu bezkonkurenčně různorodým, kvalitním a přitom cenově výhodným.

Zillertal je jedním z rakouských středisek s nejstarší tradicí. Sami Rakušané ho nazývají Mekkou lyžařů. Na několika uměle osvětlených sjezdovkách můžete vyzkoušet i večerní lyžování. Na konci údolí Zillertal se rozkládá „ledovec hvězd“ Hintertux. Špičkové lyžování 365 dnů v roce ve výšce 3250 m pod vrcholem Olperer – 3476 m. To vše tvoří krásnou kulisu z věčného ledu a sněhu. Jedno z nejlépe vybavených středisek pro jarní, letní a podzimní lyžování. Tréninkové středisko evropské i světové lyžařské špičky. Kvalitně upravené lyžařské tratě s výbornými sněhovými podmínkami uspokojí i nejnáročnější lyžaře.

Mapa Zillertal

Nejmalebnější a nejaktivnější údolí v Rakousku

I v létě Vás Zillertal překvapí širokou nabídkou horské turistiky a sportovních aktivit. Najdou si zde své ti , kteří chtějí prožít klidnou rodinnou dovolenou , ale i vyznavači adrenalinových sportů. Velmi výhodné je zakoupení Zillertal Card a zakoupit si ji můžete na 6, 9, a 12 dní. S touto kartou můžete využít denně jednu cestu lanovkou nahoru a dolů (podle Vašeho výběru) a každý den volný vstup na koupaliště (podle Vašeho výběru). V provozu je 12 lanovek a 6 koupališť po celém údolí. Jedna z lanovek je i na ledovec Hintertux, v ceně Zillertal Card po stanici Sommerbergalm 2 100 m.

Ledovec Hintertux: do nadmořské výšky 3 250 m Vás přiveze nejvýše položená dvou-lanová kabinová lanovka na světě. Je to nejbližší areál s ledovcem ze směru od ČR (cesta z Prahy trvá cca 4,5 hodiny jízdy), nezapomenutelný zážitek pro nadšence lyžování. Pro sportovní a tenisové kluby připravíme soustředění a tenisové kempy. K dispozici jsou fotbalová hřiště, tenisová hala a 4 venkovní tenisové kurty přímo v obci Zell am Ziller s veškerým zázemím, 18-ti jamkové golfové hřiště u jezera Achensee, cyklistické trasy (celková délka cyklotras přes 700 km), možnosti pro horské tůry a alpinismus, bowling, squash, minigolf, paragliding, canyoning, rafting, klettering, jízda na kolečkových bruslích a Nordic walking.

Po sportovních aktivitách jistě přivítáte relaxaci v novém termálním aquparku v obci Fügen. Rekreanti, aktivní sportovci, milovníci kultury i rodiny s dětmi – každý z návštěvníků si přijde v rekreační oblasti Zillertal na své.

Mapa Zillertal - Léto